Nikkelipinnoitettu Colt Python .357 Magnum revolveri 6″ piipulla

  • Tämä ase on tarkka kopio alkuperäisestä. Asejäljitelmä on kokonsa ja painonsa puolesta kuin alkuperäinen ja sen mekanismit ovat toimivia.  Aseen pystyy virittämään ja kuivalaukaisemaan kuten oikean ja rullan saa ulos
  • Valmistettu valumetallista (samakista), kahvalevyt ovat muovia. Samakki eroaa monin tavoin teräksestä, eli ase ei kestäisi ampumisessa syntyvää painetta
  • Tällä koristeaseella ei voi ampua, eikä sitä voi millään keinoin muuttaa ampumakäyttöön sopivaksi
  • Koristeampuma-aseet ovat Suomessa ja monissa muissa maissa lupavapaita, mutta koska ase näyttää oikealta sitä ei tule pitää esillä julkisilla paikoilla
  • Jäljitelmäase soveltuu erinomaisesti historianelävöitykseen, teatterinlavalle, elokuva- ja videoprojekteihin, historiakeräilijöille ja koristeeksi

89.90

• Lähetettävissä: Heti 12 kpl
• Saatavilla: Heti Kaarinan myymälästä

• Tuotteet lähetetään 1-2 arkipäivässä.
• Toimituskulut alk. 3,50eur. Ilmainen toimitus yli 400eur tilauksille.

Tuotekuvaus

Colt Python .357 Magnum –kaliiperisen revolverin jäljennös. Colt Pythonia ja Colt Peacemakeria on pidetty upeimpina revolvereina, joita Colt on historiassaan valmistanut, ja ovatpa jotkin alan ekspertit tituleeranneet Pythonit parhaimmiksi sarjavalmistus-revolvereiksi joita on milloinkaan tehty. Pythonin valmistus aloitettiin 1955 ja päätettiin lopettaa 1999. Colt Custom Gun Shop kuitenkin jatkoi aseen valmistusta vuoteen 2005 asti rajoitetuin määrin.

Colt Python oli erityisen tehokas käsiase, joka käytti .357 Magnum patruunaa. Tätä tehokasta asetta toisinaan kutsuttiin myös nimellä ”Taistelu Magnum” (”Combat Magnum”).

Colt Python on niin klassinen ase että se löytyy todella monista peleistä, elokuvista kuin tv-sarjoistakin esim. Resident Evil-, Grand Theft Auto- ja Half Life-pelisarjoista ja vaikkapa Walking Dead tv-sarjasta.

Tätä asetta on saatavilla neljällä eri piipun pituudella: 2”, 4”, 6” ja 8”-malleina. 6”-versio oli tyypillinen malli virkapukuun sonnustauneilla poliiseilla Amerikassa ja ylipäätään yleisin myyty versio. 4”-versio oli tyypillinen ase siviiliasussa työskentelevillä poliiseilla. 8” oli suunniteltu lähinnä metsästykseen ja lyhyin 2” snubnosed revolveri oli taas helpoin kätkeä ja kantaa huomaamattomasti mukana.

  • Tämä ase on tarkka kopio alkuperäisestä. Asejäljitelmä on kokonsa ja painonsa puolesta kuin alkuperäinen ja sen mekanismit ovat toimivia.  Aseen pystyy virittämään ja kuivalaukaisemaan kuten oikean ja rullan saa ulos. Valmistusmateriaalista johtuen aseen mekanismit eivät loputtomiin kestä aseen virittämistä ja laukaisua.
  • Asekopion valmistuksessa on käytetty valumetallia, kahvalevyt ovat muovia. Koristeaseessa käytetty samakki eroaa monin tavoin teräksestä, eli ase ei kestäisi ampumisessa syntyvää painetta, sillä ei voi oikeasti ampua, eikä sitä voi millään keinoin muuttaa ampumakäyttöön sopivaksi.
  • Koristeampuma-aseet ovat Suomessa ja monissa muissa maissa lupavapaita, mutta koska ase näyttää oikealta sitä ei tule pitää esillä julkisilla paikoilla.
  • Jäljitelmäase soveltuu erinomaisesti historianelävöitykseen, teatterinlavalle, elokuva- ja videoprojekteihin, historiakeräilijöille ja koristeeksi.
  • Pituus: 31,5 cm
  • Paino: 1050 g
  • Valmistaja: Denix, Espanja
 

1 arvio tuotteelle Nikkelipinnoitettu Colt Python .357 Magnum revolveri 6″ piipulla

  1. FI

    Oolet (varmistettu kirjoittaja)

    Very nice and sturdy replica, you obviously have some downsides like; the nickel isn’t smooth and the trigger is pretty difficult to pull down with one hand. But, apart from that, great replica. (Just in case anyones wondering, it does ship to the Netherlands, which I wasn’t expecting since fake gun laws are very strict here.)

Show only reviews in FI (1)

Lisää arvio

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *

Badge
Hyvä o
- Olli Virtanen

Tuotteet omassa varastossa

Kaarinan myymälässä.

Nopea toimitus

Tilaukset lähetetään 24h sisällä jokaisena arkipäivänä.

Osta verkossa tai myymälässä

Voit myös tilata netissä ja noutaa tilauksen myymälästä.

Joustavat maksutavat

Maksa verkkopankissa, laskulla, osissa, luottokortilla tai postiennakolla.

Myymälämme

Kaikki verkkokaupan tilaukset ovat noudettavissa myös myymälästämme osoitteesta Oppipojankuja 1, 20780 Kaarina 10 minuutin ajomatkan päässä Turun keskustasta.

Tervetuloa ostoksille Suomen parhaaseen historiakauppaan!