Teräskiila kirveen kärjen kiinnitykseen

  • Saatavilla iso ja pieni kiila
  • Ison kiilan mitat noin: leveys 30 mm, korkeus 35 mm, paksuus 3 mm
  • Pienen kiilan mitat noin: leveys 20 mm, korkeus 24 mm, paksuus 3 mm
  • Käsintaottu teräksestä

1.99

Poista

Tuotekuvaus

Käytännöllinen kiilapala kirveenterien ja vasarapäiden kiinnitykseen. Kiila levittää varren puuta ja kiristää ja lukitsee varren paikalleen. Puisen varren pää voi olla valmiiksi halkaistu (kuten kaupasta ostettavissa irtovarsissa useimmiten on) tai teräskiilan voi myös hakata paikalleen ilman varren pään esihalkaisemista. Käsintaottua terästä.

Tämä on käsintaottu tuote, eli jokainen tuote on uniikki. Jokainen tuote on siis hieman erilainen muodoltaan ja pintarakenteeltaan.

Valmistaja: Ulfberth.

Saatavilla iso ja pieni kiila:

  • Ison kiilan mitat noin: leveys 30 mm, korkeus 35 mm, paksuus 3 mm
  • Pienen kiilan mitat noin: leveys 20 mm, korkeus 24 mm, paksuus 3 mm
  • Käsintaottu teräksestä
Badge
Yksi parhaista kaupoista koskaan ikinä missään. Ostaisin puljun tyhjäksi jos olisin rikas.
- Marjo Suvanto

Tuotteet omassa varastossa

Kaarinan myymälässä.

Nopea toimitus

Tilaukset lähetetään 24h sisällä jokaisena arkipäivänä.

Osta verkossa tai myymälässä

Voit myös tilata netissä ja noutaa tilauksen myymälästä.

Joustavat maksutavat

Maksa verkkopankissa, laskulla, osissa, luottokortilla tai postiennakolla.

Petri Laaksonen
Petri Laaksonen
2022-09-02
Monipuolinen valikoima. Asiakaspalvelu ihan huippua!!
Jyrki Koskinen
Jyrki Koskinen
2022-08-05
Paikkakunnalla ollessani ja keskiajasta kiinnostuneena täällä oli pakko käydä. Aivan upea ja todella monipuolinen kauppa! Ystävällinen ja mukava myyjä neitonen esitteli minulle Etelä -Tirolilaisen mallin mukaan taidokkaasti valmistettua kypärää, josta tein myös kaupat. Liikkeen omistaja ei myöskään säästänyt vaivojaan esitellessään minulle haarniskavarustuksen eri osia. Erittäin asiakaslähtöistä palvelua! On todella hienoa, että tällaisia erikoisliikkeitä maastamme vielä löytyy, tämäkin kuulemma ainoa laatuaan. On varmaa, että vierailen tässä liikkeessä toistekkin! Täältä löytää uskomattoman paljon myös koriste-esineiksi ja lahjoiksi sopivia tavaroita, joten suosittelen tätä kaikille sellaisiakin etsiville.
Robbin Henley
Robbin Henley
2022-07-17
Customer service is like the good old days, real people, very efficient, very fair. And they have LOTS of amazing gear for sale. Cheers and thank you Rautaportti!!!
Lyhdynkantaja
Lyhdynkantaja
2022-07-04
Täältä löytyi hieno villainen capatinoviitta kaksoiskauluksella

Myymälämme

Kaikki verkkokaupan tilaukset ovat noudettavissa myös myymälästämme osoitteesta Oppipojankuja 1, 20780 Kaarina 10 minuutin ajomatkan päässä Turun keskustasta.

Tervetuloa ostoksille Suomen parhaaseen historiakauppaan!